#

Bir Kamptan Daha Fazlası

Gençliğimiz tüm hızıyla akıp giderken yeni yerler keşfetmek ve yeni insanlar tanımanın yaşantımıza en büyük kazanımlardan olduğuna inanıyorum. Lise yıllarımdan üniversite yıllarıma kadar uzanan maceralarımın çoğu yeni yerler ve yeni insanları tanımam ile olmuştur. Bunlardan en önemlileri, Genç Önder ailesinin gençlik için düzenlediği ve mottosu “Kardeşim Dedim” olan kampların bizde yeri çok özel. Kardeşlik halkamızı genişletmek adına kamplarımız zengin içerikleriyle devam ediyor. Tefekkür yürüyüşünden dergi tahlillerine, sportif faaliyetlerden sanatsal aktivitelere ve alanından uzman kişiler tarafından verilen seminerlere kadar uzanan dolu dolu bir içerikle doğa kampı ve deniz kampı olarak farklılık gösteren kamplarımızı gerçekleştiriyoruz.

Farklı tecrübeler edinmek ve aynı zamanda helal dairede eğlenmek adına niyetlenerek yola çıktığımız hikayelerimize geçtiğimiz aylarda bir yenisi daha eklendi. İstanbul Şehir Üniversitesi Genç Önder kulübümüzün düzenlediği projemiz, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabul edildi. Uşak/Ulubey kanyonunda 60 üniversite öğrencisi ile gerçekleştirdiğimiz doğa kampımız bütün katılımcılara çok farklı deneyimler edindirdi.

Bir gece iki gün olarak gerçekleşen kampımız, kampçılarımızın kendi çadırlarını kurmaları ile başladı. Ulubey kanyonu içerisinde engebeli kayalıklar, ovalar, dere kenarları derken iki günde toplam 45 km’ye yakın kanyon yürüyüşü gerçekleştirdik. Sıcacık yatağında yatmaya alışık olan arkadaşlarımız, kurdukları çadırlarında gece yatarken zorlansalar bile böylesi bir kamp tekrar olsa hemen başvuracaklarına eminim. Kamplarımız yeni yerler tanımanın yanında yeni insanlar ve gidilen yörenin kültürlerini tanıma fırsatı da sunuyor. Uşak yöresine ait düğünlerde yapılan çeşit çeşit yemekleri tatma fırsatı bile bulduk. Plan dışında gerçekleşen bir çağrı üzerine kampçılarımızla beraber yörenin yöresel yemeklerinin ikram edildiği bir düğüne davet edilmemiz güzel bir anı olarak hafızalarımızda kaldı.

“Kardeşim Dedim” mottosuyla yola çıkmamızdaki asıl gaye, kardeşlik iklimini tüm gençliğe yaymaktır. Kamplarımızın en vazgeçilmezi olarak adlandırdığımız kampımızın son gününde yaptığımız kardeşlik gecelerimizde kamp ateşi etrafında söylenen marşlar, ezgiler kampımızı sonlandırırken gönüllerimizde hoş bir sada bırakıyor. Genç Önder ailesi olarak siz gençler için hazırladığımız kamplarımıza durmadan devam ederken hikayelerimize ortak olman için seni de bekliyoruz.

Başvuru ve daha fazlası için: kardesimdedim.com

Nisa Nur Çavuşoğlu