#

NE İZLESEK?

Ailenizle birlikte izleyebileceğiniz 9 farklı filmi sizler için derledik. Keyifli seyirler.

  1. Reis Bey

Filmin başrol oyuncusu Reis Bey görevinde hiç taviz vermeyen kanunlara son derece bağlı ve sert bir hakimdir. Her daim verdiği kararların arkasında durup suçluları idam sehpasına göndermekten çekinmeyen Reis Bey’in hayatı idam edildikten sonra suçsuz olduğu ortaya çıkan sanıktan sonra değişir. Görevinden ayrılıp iç dünyasıyla hesaplaşmaya giren Reis Bey’in hayatı köklü bir şekilde değişir.

  • Bülbülü Öldürmek

1960 yılında Harper Lee’ nin aynı adlı romanından senaryoya dönüştürülen Bülbülü Öldürmek, 1962 yılında Robert Mulligan yönetmenliğinde sinemaya aktarılmıştır. Film tutuklu siyahi bir gencin savunuculuğunu yapan ilkelerine bağlı bir avukatın mücadelesini kızı Scout’un gözünden anlatır. Bunları yaparken ırkçı ve önyargılı kasaba halkını ise karşısına almıştır.

  • İnside Out (Ters Yüz)

Yeni yaşamıyla duygularında büyük değişiklikler olan 11 yaşındaki Riley’nin beynindeki duygu mekanizmasında krize sebep olmuştur. Neşe, korku, üzüntü, öfke ve tiksinti…Bu ödüllü animasyon duygular arasındaki çalkantılarla bizi tüm duygularımızla yeniden tanıştırıyor.

  • Togo

Alaska’nın buz gibi bir kasabasında meydana gelen bir salgın ve tedavisi için gereken ilacı temin etmek için fırtınalı havada kızak köpekleriyle birlikte yola çıkan bir adamın hikayesini anlatan film aynı zamanda yaşanmış olaylara dayanıyor. Şahane manzaralar ise film boyunca size eşlik ediyor.

  • Wonder(Mucize)

Yüzündeki deformasyonu astronot başlığı ile gizleyen Auggie, alay konusu olsa da akranlarına çoğu kişiden bir farkı olmadığını ve dış görünüşün sadece yüzeysel bir özellik olduğunu kanıtlayacaktır.

  • Wall-E

Mucizevi bir şekilde dizayn edilmiş güneş sistemi içinde başrolümüz Wall-E’ye aralarında hamam böceği ile bozuk robotlardan oluşan kahraman ruhlu bir ekibin de eşlik ediyor. Sonuç olarak karşımızda derinliği olan, samimi karakterle dolu sıcacık bir film çıkıyor.

  • A Life On Our Planet (Gezegenimizde Bir Yaşam)

Filmde, dünyamızın yıllar içindeki değişimine tanıklık eden ünlü doğa bilimci David Attenborough, deneyimlerini paylaşıyor. Dünyanın içinde barındırdığı tüm çeşitliliği farklı yönleriyle gözler önüne seriyor. Sadece insan eliyle meydana gelen kayıplardan bahsetmekle kalmayan bu belgesel çok geç olmadan neler yapabiliriz sorusuna cevap niteliği taşıyor.

  •  Gravity

Emekliliğinden önce son görevine çıkan tıp mühendisi Dr. Ryan Stone ve astronot Matt Kowalsky, rutin bir keşif yürüyüşü esnasında bir felaket yaşayarak uzak boşluğunda yapayalnız kalırlar. Filmde uzayın sağır edici sessizliğinde oksijenleri azalmakta olan kahramanlarımızın dönüş yolundaki mücadelelerine şahitlik ediyoruz.

  • Kış Uykusu

2014’de Altın Palmiye Ödülüne tek başına sahip olan filmimiz diyalogları ve manzaralarıyla bir sanat filmi. 25 yıllık tiyatro geçmişi olan Aydın, Kapadokya’ya sahibi olduğu oteli işletmek için geri döner. Başrol oyuncumuzun kendisiyle, düşünceleriyle ve çevresiyle kurup sürdürmeye çalıştığı ilişkiler filmin hikayesini oluşturuyor. Karı-koca ve kardeşlik bağlarına da kapı aralıyor.