#

SADE SODA BATMAN’DA

Yazarlarımız Enes Yılmaz, Mahmut Bıyıklı, Musab Yılmaz ve Mustafa Furkan ile Genel Yayın Yönetmenimiz Hilâl Furkan Batman’daki gençlerle buluştu.

Gitmesek de görmesek de sevdiğimiz yerler vardır. Batman da onlardan biriydi. Şimdiyse özlem duyduğumuz yerlerden biri Batman.

 “Sade Soda Okuyucularıyla Buluşuyor” etkinliği kapsamında davet edildiğimiz Batman’da idik bu ay. Konferans öncesinde lise öğrencilerinin kaldıkları yurtlara ziyaretler yaptık ve genç arkadaşlarımızla hasbihal ettik, dertlerini dinledik, heyecanlarını heyecanımıza katıp hep beraber yüreklendik. Konferansımızı TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirdik.

Nelerden mi bahsettik? Nelerden bahsetmedik ki… İyi yazarlardan,  üniversite hedeflerinden, hayal kurmanın gücünden, güzel örneklerden, teknolojiden, yarından ve daha birçok şeyden… Şiir okuma yarışması da yaptık, kitap ve dergi hediye ettik. Okumaya gerçekten hevesli öğrencilerle karşılaştık. Piyano çalan, yazar-şair olmak için yanıp tutuşan, gelecek hayallerinin heyecanından dili dolaşan gençleri var Batman’ın. Onlar için koşturan öğretmenleri bir de…

Hasankeyf’e selam vererek, gönlümüzün bir köşesine Batman’ı da ekleyerek yarına dair umutla döndük İstanbul’a. Orada karşılaştığımız herkese selam olsun.

Yarınlar çok güzel olacak.

İnanıyoruz.